Golden Valley, MN
2/3/2020











                                                                       Page 1
 
 
                     SECTION 2 - CLASSIC RESULTS - BOYS
                             Theodore Wirth Park
                           02/03/20 - 5 Kilometers
 
 Place Bib  Name                    Grade Team                Time       
 ===== ==== ======================= ===== =================== ======= 
     1   16 Jacob Rochell-Share        12 Minneapolis Southwe 12:28.1 
     2    8 Victor Sparks              11 Minneapolis Southwe 12:36.2 
     3   17 Jonathan Clarke            10 Bloomington Jeffers 12:45.5 
     4   24 Charlie Grabow             12 Minneapolis Southwe 12:53.4 
     5   23 Zach Spears                12 Eden Prairie        13:05.7 
     6    6 Per Alexander              12 Washburn            13:24.7 
     7   19 Nico Alexander             10 Washburn            13:26.2 
     8   44 Cooper Camp                10 Minneapolis Southwe 13:30.0 
     9   36 Stas Bednarski             11 Minneapolis Southwe 13:34.2 
    10   20 Benon Brattebo              9 Eden Prairie        13:40.5 
    11   33 Isaac Lowenthal Walsh      12 Washburn            13:43.8 
    12   43 Zev Breen                  12 Washburn            13:46.2 
    13   40 Nick Scheller              12 Cha-Chaska          13:47.9 
    14   25 Colden Longley             12 Bloomington Jeffers 13:52.0 
    15   22 Austin Hunter              11 Minnetonka          13:54.1 
    16   18 Thomas Graupmann           12 Minnetonka          13:55.7 
    17   27 Andrew Defor                9 Edina               13:55.9 
    18   35 Eli Frenkel                11 Edina               13:58.0 
    19    4 Julian Calder              12 Minnetonka          14:14.2 
    20   66 Owen Lindseth              10 Minneapolis Southwe 14:18.4 
    21   11 Derek Wendland             12 Cha-Chaska          14:20.0 
    22   38 Dylan Green                12 Minnetonka          14:23.5 
    23   48 Ben Scheller               11 Cha-Chaska          14:25.7 
    24   59 Emerson Roy                12 Washburn            14:29.8 
    25   45 Aj Hemink                  10 Minnetonka          14:31.2 
    26   41 Tyler Franck               12 Holy Family Catholi 14:31.5 
    27   54 Jack Wenz                  12 Minneapolis Southwe 14:34.9 
    28   30 Alex Bion                  12 Washburn            14:40.1 
    29   26 Zach Long                  12 Cha-Chaska          14:48.3 
    30   32 Zachary Skinner            11 Bloomington Jeffers 14:48.7 
    31   55 Hari Chidambaram           11 Minnetonka          14:57.3 
    32   34 Anthony Hilligoss          10 Eden Prairie        15:03.4 
    33    7 Cole Donahe                10 Cha-Chaska          15:07.7 
    34   56 Nile Timmerman             12 Eden Prairie        15:10.9 
    35   65 Sam Strickland             10 Washburn            15:11.1 
    36   12 Henry Schaefer             10 Richfield           15:18.5 
    37    1 Timothy Lueth              12 Bloomington Jeffers 15:21.2 
    38   52 Bennett Adams               8 Cha-Chaska          15:21.4 
    39   69 Aj Carroll                 12 Minnetonka          15:30.7 
    40   62 Riley Marble               12 Eden Prairie        15:35.7 
    41    5 Peter Mans                 10 Edina               15:36.9 
    42   58 Aidan Ishaug               11 Bloomington Jeffers 15:39.4 
    43    9 Padon Kinzley              10 Saint Thomas Academ 15:41.5 
    44   21 Porter Ball                12 Richfield           15:44.1 
    45   42 Connor Holm                11 Eden Prairie        15:52.8 
    46   61 Mason Young                10 Bloomington Jeffers 15:58.9 
    47   50 Keaton Mayhew              10 Bloomington Jeffers 15:59.4 
    48   67 Sam Wilmott                11 Cha-Chaska          16:00.9 
    49   14 Eric Crosby Lehmann        12 Edina               16:11.8 
    50   70 Jace Haerter                7 Edina               16:12.5 
    51   53 Case Winter                12 Edina               16:22.7 
    52    3 Patrick Ricke              11 Holy Family Catholi 16:29.8 
    53   37 Aidan Olsen                12 Holy Family Catholi 17:02.0 
    54   47 Quentin Loxtercamp         11 Edina               17:29.4 
    55   10 Parker Lindstrom           11 Richfield           17:49.5 
    56   29 Jack Maplelentz            10 Saint Thomas Academ 17:58.1 
    57   31 Micheal O'Donnell          10 Richfield           18:00.0 
    58   39 Matthew Korf               10 Saint Thomas Academ 18:21.0 
    59   46 Max Maplelentz              8 Saint Thomas Academ 18:33.6 
    60   15 Tommy Hedman               11 Saint Thomas Academ 18:40.6 
    61   49 Alex Clarity               10 Richfield           18:41.7 
    62   64 Aidan O'Donnell            11 Holy Family Catholi 19:07.1 
    63   60 Owen Lund                  11 Holy Family Catholi 19:24.2 
    64   68 Ben McKinley                9 Saint Thomas Academ 19:27.4 
    65   13 Grant Hayes                10 Holy Family Catholi 20:22.5 
    66   57 Caden Gilbert              10 Richfield           20:45.9 
    67   28 Luke Geadelmann            10 Holy Family Catholi 20:53.3 
    68   63 Gage Vizecky               11 Richfield           21:52.3 
    2/03/2020 12:08PM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.MSHSL.org